24 жовтня – всесвітній день боротьби з поліомієлітом!
Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина у небезпеці, адже хворіють на поліомієліт в основному невакциновані діти та дорослі, проте найбільший ризик мають діти віком до п’яти років.
Поліомієліт – це високоінфекційне захворювання, яке викликається поліовірусом та спричиняє інвалідність і є небезпечне для життя. Адже вірус вражає рухові нейрони в спинному мозку та в стовбурі головного мозку.
Поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду. Вірус розмножується в кишечнику, а звідти проникає в центральну нервову систему і може викликати параліч.
Чи завжди людина захворіє якщо в організм потрапить поліовірус?
Ні! Більшість хворих мають безсимптомний перебіг захворювання, що є дуже небезпечним для оточуючих, адже вони все одно здатні передавати хворобу. Також хвороба може проявлятись явищами інтоксикації , а саме підвищена температура тіла,головний біль, біль у животі, блювання. Паралітична форма трапляється дуже рідко і є наднебезпечною. В залежності від ураження може викликати повну втрат мімічних рухів, судинний синдром, дихальні розлади, параліч м’язів.
Специфічного лікування поліомієліту не має лише симптоматичне,єдиний захист - вакцинація!
За національним календарем ВСІ діти віком 2 та 4 місяці мають вакцинуватись інактивованою вакциною, далі у 6, 18 місяців, 6, 14 років – живою оральною вакциною. Щеплення можна отримати безоплатно, звернувшись до свого сімейного лікаря. Якщо графік порушено, вакцинуватися можна одразу, як будете мати можливість. Головне – стежити за дотриманням інтервалів введення доз, щоб досягти максимальної ефективності.
У наш час кожний має право вибору і обирає для себе та своїх дітей найкраще на свою думку. Але не отримавши щеплення від поліомієліту ми не можемо захиститись від даної хвороби і тут йде боротьба за життя та якість після. Тому як кому пощастить…
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)