Туберкульоз
Туберкульоз – інфекційна хвороба, яку спричиняють мікобактерії туберкульозу. Туберкульозна інфекція спричиняю ураження майже всіх органів та систем людського організму (окрім волосся та нігтів).
Передається туберкульоз переважно повітряним шляхом від людини, що має відкриту форму, під час кашлю, розмови, чхання. Величезне значення для розвитку хвороби має стан імунної системи і якщо вона не здатна стримувати інфекцію, розвивається туберкульоз.
Універсальної вакцини, яка запобігає туберкульозу, на жаль, немає.
На сьогоднішній час для захисту від тяжких форм туберкульозу в арсеналі медицини є БЦЖ. Щеплення даною вакциною проводять на 3-5 день життя, що захистить в перші роки життя від важких форм туберкульозу.
БЦЖ – це жива, ослаблена вакцина, яка неспроможна викликати захворювання і її використовують у країнах з високим поширенням туберкульозу. Україна знаходиться в цьому переліку.
У 2023 році захворюваність на туберкульоз в Україні становила 48,8 на 100000 населення. Івано-Франківська область – 43,4. На території діяльності за Долинського ВСП (за 8 місяців 2024 року) – 27,2 на 100000 (25 осіб.)
Переважають в структурі захворюваності легеневі форми. Серед захворілих на туберкульоз налічується троє дітей різного віку.
Відрадним є факт відсутності даного захворювання серед медичних працівників, хоч в Україні намітився ріст.
Актуальність туберкульозу зросла в даний час у зв’язку з повномасштабною агресією росії проти України. Особливої уваги заслуговують військові, що перебувають чи повертаються з передової, а також тимчасово переміщені особи.
При всіх змінах в організмі, чи то поява кашлю, що триває більше 2-х тижнів, чи безпричинне помірне підвищення температури тіла, чи безпричинна втрата маси тіла, втрата апетиту, загальна втома, необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря, який обере правильну тактику обстеження. А при виявленні хвороби скерує до фтизіатра, який призначить специфічне, безоплатне лікування.
Туберкульоз – виліковна хвороба, при дотриманні пацієнтом усіх призначень, що рекомендовані лікарем. Після початку лікування хворий не становить небезпеки для оточуючих.
Слідкуйте за своїм здоров’ям. Не зволікайте з візитом до сімейного лікаря.
Бережіть себе та оточуючих.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)