УВАГА! У другій половині вересня 2024 року на території Долинської, Вигодської, Витвицької ТГ буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу
З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні фахівці Держпродспоживслужби виконують комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію диких тварин.
Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.
Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.
Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.
Приманки з вакциною розповсюджуються шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок.
НАГАДУЄМО!!! Приманка з вакциною, яка розповсюджується, є безпечною для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку та запахом м'ясокісткового борошна.
ПРОХАННЯ ДО ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: при виявленні подібних приманок не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)