28 липня відзначається всесвітній день боротьби з гепатитами!
Вірусні гепатити: все, що треба знати про них!
Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило вірусного походження. Вірусні гепатити на сьогодні залишаються важливою проблемою для охорони здоров’я світу.
Існує вісім типів вірусів гепатиту, саме : A, B, C, D, E, J, F, TT. Усі вірусні гепатити – антропонози. Джерелом захворювання є хворі на гостру та хронічну форму, а також носії збудників. Різні типи вірусів харктеризуються різними шляхами передачі, інтенсивністю клінічних проявів, чутливістю до лікарських препаратів та методами профілактики.
Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребір’ї або відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності. А може, навпаки, перебігати взагалі безсимптомно або із слабко вираженою симптоматикою, тоді людина навіть не підозрює про наявність у неї захворювання. Таким перебігом характеризується гепатит С, який, зачасту, виявляють лише на стадії цирозу печінки.
Вірусні гепатити залишаються на сьогодні надзвичайно важливою проблемою для охорони здоров’я людства в цілому. Тому Вам необхідно знати основні провила профілактики в залежності від типу збудника!
Так наприклад вірусним гепатитом А та Е можна захворіти при споживанні продуктів харчування та води, забруднених фекаліями інфікованої людини чи при прямому контакті з хворим. Тому найкраща профілактика, це вживання безпечних продуктів та води та дотримання основних правил особистої гігієни. Про те запобігти захворюванню на вірусний гепатит А, можна завдяки вакцинації придбавши її за власні кошти в аптечній мережі.
Вірусний гепатит В передається при контакті з кров’ю або іншими біологічними рідинами хворої на гепатит В людини, а саме при народженні від матері до дитини, через пошкодження шкірних покривів, при незахищеному статевому контакті, зі слиною через поцілунок, та при користуванні предметів на яких є залишки крові хворого, чи користуванні нестерильних інструментів, голок та інше. На сьогодні вакцина надійно захищає людину і від зараження вірусом гепатиту В. Основним методом профілактики зараження залишається безпечний спосіб життя, уважне та обережне ставлення до свого здоров’я!
Вірусний гепатит С передається через кров, при небезпечній ін’єкції, переливанні неперевіреної крові, при народженні від матері до дитини та при незахищеному статевому контакті. Тому вимагайте безпечних ін’єкцій при медичних і косметичних процедурах, та не забувайте про індивідуальні засоби захисту.
Дотримання основних правил профілактики вірусних гепатитів в залежності механізму передачі, вчасне звернення за медичною допомогою та рання діагностика, допоможуть запобігти захворюванням, ускладненням, летальним випадкам, а головне зберегти здоровою печінку!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)