Гострі кишкові інфекції

Дата: 15.07.2024 14:48

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зокрема, найпоширеніші кишкові інфекції - це ботулізм, ротавірусна інфекція, дизентерія, сальмонельоз, гепатит А.

Вони активізуються через зростання температури повітря, стихійну торгівлю, неналежне дотримання правил особистої гігієни та зберігання продуктів харчування. Вживання зіпсованої їжі і використання забрудненої води можуть спричинити діарею, блювання, болі та спазми в області живота, підвищення температури тіла, слабкість і призвести до серйозних наслідків.

Через систематичне відключення електроенергії все  важче стає забезпечити правильне зберігання продуктів, які швидко псуються, тому ризик захворіти на ці інфекції зростає!

Під час тривалих відключень електроенергії охолоджені /заморожені продукти можуть бути небезпечними для вживання.

Якщо відключення триває більше 4 годин:

Викиньте усі швидкопсуючі продукти ( такі м’ясо, птиця, риба і залишки їжі), що були у холодильнику

Викиньте продукти із морозильної камери, якщо вони розморозилися або приготуйте їх, якщо вони знаходилися у температурі навколишнього середовища не більш ніж 2 години.

Під час відключення електроенергії:

Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими.

Продукти стають небезпечними, якщо вони перебувають під впливом температури вище 5 градусів більше 2 годин

Ніколи не пробуйте їжу, щоб визначити  чи вона є безпечною. Якщо ви сумніваєтеся, викиньте її.

Вживайте свіжі чи попередньо оброблені продукти

Мийте фрукти і овочі чистою ( за потреби знезараженою чи кип’яченою) водою.

Не купуйте харчові продукти  у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі

Не давайте маленьким дітям не кип’ячене розливне молоко і сирі яйця.

Дотримуйтесь  правил особистої гігієни: мийте руки, мийте посуд водою з мильним розчином після кожного використання

Для оброблення сирих продуктів, користуйтеся окремим кухонним обладнанням.

Бережіть себе та будьте здорові!