Обережно – ротавірусна інфекція!
Хоча для ротавірусної інфекції характерна зимово-весняна сезонність, проте випадки цієї недуги реєструються і влітку. Так, впродовж червня місяця зареєстровано 1 випадок захворюваності на ротавірусну інфекцію серед дитячого населення Долинської територіальної громади.
Ротавірусна інфекція займає особливе місце в структурі дитячої захворюваності та смертності, особливо - у дітей раннього віку. Це високо контагіозна гостра кишкова інфекція з фекально-оральним механізмом передачі. У дітей у віці до 5 років ротавіруси є причиною важкого обезводнення. Найважчі форми ротавірусного гастроентериту спостерігаються у дітей до 6 місяців. Нерідко інфекція передається і дорослим, які контактують з дітьми, які доглядають за ними.
Ротавіруси характеризуються тривалим виживанням у зовнішньому середовищі, життєздатністю в фекаліях, стійкістю до традиційно використовуваних дезінфекційних засобів. Потрапляючи в організм дитини через ротову порожнину, вони досягають тонкої кишки, активізуються протеолітичними ферментами і починають розмножуватися. Інкубаційний період при ротавірусній інфекції триває 12-24 години, але може подовжуватися до 7 діб. Потім спостерігається блювота, підвищення температури, відмова від їжі і води, діарея у вигляді багаторазових випорожнень рідкої консистенції. У переважної більшості дітей захворювання починається гостро, триває бурхливо протягом 1-2, іноді 3-4 діб. Після тимчасового поліпшення стану можливе погіршення із загостренням диспептичного синдрому. У переважної більшості хворих діарея супроводжується болем у животі різної інтенсивності, можлива анемія, збільшення розмірів печінки. Блювота виникає одночасно з діареєю, проявляється у 70-93% хворих дітей, як правило, спостерігається від 3 до 10 разів на добу і триває від 2-3 до 5-7 днів. Лихоманка з'являється з першого дня захворювання, температура тримається в межах 38 ° С від 1-го до 6-ти днів. Іноді можливі катаральні явища, ураження центральної нервової системи, які проявляються млявістю, апатією. Для ротавірусної інфекції характерно швидке поширення в колективах - в лікувальних, дитячих дошкільних установах. Вірус з кишечника, навіть після клінічного одужання може продовжувати виділятися впродовж 3 - 4 тижнів.
Засоби специфічної терапії для лікування ротавірусної інфекції відсутні. На жаль, природний імунітет після перенесеного захворювання недостатньо надійний, на відміну від вакцинації, і можна хворіти кілька разів. Зменшення частоти і тяжкості захворювання у дітей раннього віку сприяє грудне вигодовування. Санітарно-гігієнічні методи профілактики, рекомендовані при всіх кишкових інфекціях, поширюються і на ротавірусну інфекцію. Це-миття іграшок, обробка та утримання в чистоті поверхонь, з якими контактує дитина, миття рук, ізоляція хворих. Дорослі в родині повинні розуміти, що при наявності у них будь-яких симптомів, мінімізувати спілкування з дітьми, так само, як і при респіраторних інфекціях.
Однак найбільш ефективним методом профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація. З огляду на це, розроблена вакцина, яка довела високу ефективність. На жаль, в український національний календар вакцинація проти ротавірусної інфекції не входить, хоча сама вакцина в Україні зареєстрована і кожен бажаючий може вакцинуватися. Вакцинація показана всім дітям, починаючи з 6 до 24 тижнів життя. Для повного курсу вакцинації необхідно перорально ввести 2 дози вакцини з мінімальним інтервалом в 4 тижні.
І, звичайно, в разі захворювання відразу звертайтеся за спеціалізованою медичною допомогою. Вчасно розпочате лікування в умовах стаціонару допоможе уникнути важких для здоров'я ускладнень.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)