Холера

Дата: 27.06.2024 12:25

За останні роки захворювання на холеру в Україні не було. Однак, враховуючи сьогодення, спалах цієї недуги цілком можливий.

Холера – це небезпечне захворювання, яке може спричиняти важку гостру водянисту діарею із зневодненням. Людина може захворіти на холеру після вживання їжі чи води, зараженої  бактерією Vibrio cholera. Передається холера фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах.

Холера вражає як дітей, так і дорослих, і може призвести до смерті протягом декількох годин, якщо її не лікувати. Однак, у багатьох людей захворювання минає безсимптомно або з легким чи помірними симптомами.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба зазвичай починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Основними симптоми холери є:

діарея, яка виникає раптово,  до 10 разів і більше  на добу. При цьому людина  втрачає багато рідини - до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

може бути нудота і блювота;

через втрату з рідиною мікроелементів з’являються м’язові судоми, частіше за все починаючи з литкових м’язів;

загострення рис обличчя ,очі западають,синіють губи і вушні раковини;

холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжується нормальною  або навіть зниженою температурою тіла);

шкіра втрачає пружність, легко збирається у складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою(так звані «руки прачки»);

задишка, різка слабість.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

Щоб уникнути захворювання дотримуйтесь простих правил:

не купуйте продукти харчування, зокрема-рибу у місця стихійної торгівлі;

не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;

дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим,як брати чи готувати їжу після відвідування туалету;

використовуйте чисту воду;

мийте овочі і фрукти перед вживанням;

ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

Кип’ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

Бережіть себе і будьте здорові!