Чим можна заразитися у водоймі

Дата: 20.06.2024 09:57

Так, літо зазвичай є сезоном, коли люди активно купаються у річках та озерах для відпочинку та розваг. Купання у відкритих водоймах може бути дуже приємним і освіжаючим досвідом, але важливо бути обережним і дотримуватися безпеки, особливо стосовно можливості зараження.

Адже,  водойми можуть бути забруднені бактеріями, такими як E. coli, або вірусами, які можуть викликати гастроінтестинальні захворювання, такі як нудота, діарея, блювання або інші.

Окрім того, у водоймах можуть бути паразити, такі як глисти, які можуть потрапити в організм через шкіру або у воду через рот.

Можливість зараження дерматологічними інфекціями, такими як дерматофітози (грибкові захворювання шкіри), під час контакту зі забрудненими водоймами або використання спільних речей для купання, таких як рушники або килимки також є високою.

Водяні споруди, такі як басейни, можуть бути місцем передачі респіраторних інфекцій, таких як грип або вірусне захворювання респіраторних шляхів.

Водойми можуть бути забруднені хімічними речовинами, які можуть бути шкідливі для здоров'я, наприклад, відпрацьовані моторні оливи або пестициди.

Тому, для мінімізації ризиків зараження варто:

Обирати чисті та безпечні водойми,  які відомі своєю чистотою. Водойми з чистою прозорою водою і мінімальним забрудненням менше ймовірно заражені бактеріями або іншими шкідливими мікроорганізмами.

Уникати купання у водоймах, де може бути велика кількість людей або де водою може бути забруднена стічними водами або іншими джерелами забруднення.

Після купання у водоймі обов'язково прийміть душ, щоб вимити будь-які бактерії або паразити, які можуть залишитися на вашій шкірі.

Не купайтеся під час дощу або після нього. Коли вода розливається від дощу, вона може містити більше забруднень, тому найкраще утриматися від купання в такі періоди.

Не купайтеся, якщо у вас є відкриті рани або подряпини. Відкриті рани або подряпини можуть стати входом для бактерій, що може призвести до інфекцій. Тому краще утриматися від купання, поки вони не загоються.

Дотримуйтесь правил гігієни. Перед купанням і після нього мийте руки з милом та водою. Це допоможе уникнути передачі бактерій та інших мікроорганізмів від рук до рота.

Підтримуйте нагляд за дітьми під час купання, щоб вони не потрапили у небезпеку, і не дозволяйте їм купатися у водоймах без нагляду.

Саме ці заходи допоможуть зменшити ризик зараження під час купання у водоймах.