Забруднення повітря транспортом
Одне з основних джерел забруднення атмосфери – автомобільний транспорт. У викидах автомобілів знаходяться такі шкідливі речовини, як чадний газ, окиси азоту, тверді частинки та летючі органічні з’єднання. 90% викидів чадного газу, які потрапляють в атмосферу, спричинені автомобільним транспортом. У разі його високого вмісту в повітрі газ викликає сонливість і навіть призводить до смерті.
Кожен автомобіль при згорянні 1 кг бензину використовує 15 кг повітря, зокрема, 5,5 кг кисню. При згорянні 1 т пального в атмосферу викидається
200 кг окису вуглецю. На частку автотранспорту припадає близько 55% шкідливих надходжень загального обсягу, що включають понад 200 різних сполук, у тому числі: оксиди вуглецю, свинцю, азоту, формальдегіди, зокрема домішки ароматичних вуглеводів, бенз(а)пірен, канцерогени, у тому числі й ПАВ, серед яких чимало мутагенів.
Тверді частинки, що осідають навколо (в тому числі на нашому одязі та шкірі) є складовою частиною забруднень від автотранспорту. Найменші з них (діаметром до 10 мікрометрів, тобто однієї сотої міліметра) спроможні проникати глибоко в легені, загострюючи респіраторні захворювання. Припускають, що двоокис азоту подразнює легені і викликає загострення астми.
Значну кількість цих частинок викидають у повітря автомобілі з дизельними двигунами та великі вантажівки.
Вирішити цю проблему можливо через виробництво і впровадження нових (альтернативних) видів екологічно безпечного пального.
Проте, хочемо заспокоїти жителів наших територіальних громад! Адже, за результатами проведених лабораторних досліджень атмосферного повітря в ІІ кварталі 2024 року на 4 маршрутних постах автошляхів свідчать, що концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не перевищують гранично допустимі рівні.
Дихайте чистим повітрям та будьте здорові!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)