Антибіотикорезистентність
В 40-х роках минулого століття вченим Флемінгом синтезовано перший антибактеріальний препарат, який дав змогу одужати дуже багатьом пацієнтам, що мали різноманітні інфекційні захворювання.
З плином часу ефективність даного препарату знижувалась. Основною причиною цього стала стійкість бактерій до нього, внаслідок неправильного їх призначення. Почався синтез все нових і нових препаратів.
За даними ВООЗ, у світі щорічно від резистентності до антибіотиків помирає близько 700тис людей. Особливо поширена антибіотикорезистентність у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.
Слід зазначити, що з 2022 року в Україні заборонений безрецептурний продаж антибіотиків.
Причини:
- Антибіотикорезистентність – це стійкість бактерій до одного або кількох антибіотиків.
- У першу чергу, вона виникає через безвідповідальне ставлення до прийому препаратів. Неконтрольоване та неправильне призначення ліків “навчає” бактерію боротись з тим чи іншим класом антибіотиків.
- Припинення курсу антибіотиків після покращення стану хворого також може спровокувати резистентність. Якщо лікування не довести до кінця, існує можливість того, що певна кількість бактерій виживе.
- Із кожним роком зростає рівень використання антибіотиків у тваринництві та рослинництві. Головною загрозою для здоров’я вважають не антибіотики в м’ясі, а саме стійкі бактерії, що у ньому є.
- Низький рівень вакцинації у країні збільшує кількість використаних антибіотиків для лікування хвороб. Цього можна уникнути, якщо дотримуватись календаря щеплень.
- Відсутність нових антибіотиків. Створення цих препаратів дуже дороге. Часто для виробників ліків це не прибутково, адже видатки на розробку антибіотика можуть перевищувати майбутній заробіток. Навіть після вдалого тестування препарату тривалість його дії буде обмежена коротким періодом в часі, що також зменшить прибуток.
- Неналежний інфекційний контроль в лікувальних закладах, а також відсутність гігієни та антисанітарія також можуть вважатися причинами антибіотикорезистентності.
Поради:
- Не займайтеся самолікуванням – приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря. Не лікуйте грип чи застуду антибіотиками – це неефективно.
- Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
- Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу приймання.
- Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування.
- Попереджуйте інфекції – регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми та вчасно робіть щеплення.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)