Аналіз води

Дата: 28.05.2024 16:41

Вода – невідємна частина життя людини, яка забезпечує важливі процеси в організмі (терморегуляцію, транспорт поживних речовин, участь у хімічних реакціях, підтримку структури клітин).

На якість води впливає безліч негативних чинників: сміттєзвалища, промислові відходи, високий вміст металів, необлаштовані належно каналізаційні стоки, відсутність септиків біля приватних будівель  та інші «радощі» цивілізації. Такі речовини, як аміак, нітрити, сечовина, потрапляючи в грунт зі стічними відходами або дощами, починають поширюватися в грунті в усіх напрямках, найчастіше забруднюючи поверхневі та підземні джерела.

Таким чином, лабораторний аналіз питної води в сучасних реаліях став практичною необхідністю. А людям, які живуть в заміських будинках, де вода надходить з колодязів, необхідно робити санітарно-хімічний аналіз води хоча б два рази на рік. Це пов'язано з тим, що склад підземних і ґрунтових вод постійно змінюється.

На жаль, багато споживачів при оцінці якості води довіряють власним смаковим та візуальним відчуттям ( неприємний запах, смак, осад, виражена каламутність). Саме своєчасний санітарно-хімічний аналіз питної води виявить наявність шкідливих речовин та попередить виникнення важких захворювань,  а допомогти в цьому можуть спеціалісти санітарно-гігієнічної лабораторії Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» за адресою м.Долина, вул. Обліски,133.

Пийте якісну та безпечну воду, яка корисна для споживання!