День пам’яті померлих від СНІДу
20 травня відзначають Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. Його відзначають з метою згадати про тих, хто помер від цієї недуги, висловити солідарність з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом, інформувати і мобілізувати суспільство, підкреслити важливість профілактики цього захворювання, а також привернути увагу влади та всього суспільства до соціального захисту й психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих людей змусити замислитися над тим, що епідемія СНІДу може торкнутися кожного з нас.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Кожної години на планеті інфікується вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) понад 300 людей. Від хвороб, зумовлених ВІЛ, щодня помирає 5,5 тис. людей.
Довготривалий скритий перебіг захворювання (хвороба майже не проявляє себе тривалий час), низький рівень знань про ВІЛ-інфекцію, страх пройти обстеження на ВІЛ призводять до того, що багато ВІЛ-позитивних людей живуть, не знаючи, що вони інфіковані. Тільки кожен другий знає про свій діагноз.
Сьогодні можливість пройти тестування на ВІЛ/СНІД має кожен з нас! Тест може бути проведений у лабораторії, медичному закладі або навіть вдома. Під час проведення виїзних акцій «День здоров’я» працюють фахівці громадських організацій, які проводять швидке тестування на виявлення ВІЛ/СНІД. Швидкі тести на ВІЛ є важливим інструментом для ранньої діагностики і контролю за поширенням інфекції ВІЛ.
Якщо ви або хтось інший маєте ризик зараження ВІЛ, важливо регулярно тестуватися та звертатися до кваліфікованих медичних фахівців для консультації та лікування.
Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ. Вшануємо пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія, та будемо пам’ятати, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей.