Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Дата: 20.05.2024 14:10
Кількість переглядів: 187

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією відзначається щорічно 17 травня з метою підвищення усвідомленості про це серйозне захворювання та сприяння попередженню та лікуванню артеріальної гіпертензії.

Саме встановлення свідомості про фактори ризику, які сприяють розвитку артеріальної гіпертензії, такі як неправильне харчування, недостатня фізична активність, стрес, надмірне вживання алкоголю та інші можуть попередити артеріальну гіпертензію.

Артеріальна гіпертензія (відома також як високий артеріальний тиск) - це стан, коли тиск у вашій кровоносній системі підвищений. Нормальний артеріальний тиск для дорослої людини становить близько 120/80 мм ртутного стовпчика. Артеріальна гіпертензія виникає, коли тиск постійно перебуває на рівні 130/80 мм ртутного стовпчика або вище.

Артеріальна гіпертензія є серйозним фактором ризику для розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда, інсульт, серцева недостатність, проблеми з нирками та інші ускладнення.

Кожен четвертий чоловік та кожна п’ята жінка у світі страждають на гіпертонію, або як всі звикли казати “мають підвищений артеріальний тиск”. А всього такий стан мають близько 1 млрд людей. В Україні, за даними дослідження STEPS, у третини населення (34,8%) був підвищений артеріальний тиск або гіпертензія.

Гіпертонія є основною причиною передчасної смерті у всьому світі.

До чинників виникнення артеріальної гіпертензії відносять: сімейну історію гіпертонії, вік старше 65 років та супутні захворювання (діабет або хвороби нирок), стать, у жінок гіпертонію виявляють частіше, підвищений рівень холестерину, низьку фізичну активність, споживання солі понад 5 г на день, надмірну вагу та ожиріння, вживання їжі з насиченими жирами, вживання продуктів з трансжирами, низьку кількість спожитих овочів і фруктів в раціоні, куріння та вживання алкоголю.  

Проявами гіпертонії можуть бути – головний біль (найчастіше – в потиличній чи тім’яній частині), періодичний шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення, біль у ділянці серця, прискорене серцебиття (понад 90 разів на хвилину) у спокійному стані та відчуття задухи.

Вимірювання артеріального тиску є єдиним діагностичним способом виявлення гіпертонії!

Як запобігти гіпертонії? 

1. Здоровий спосіб життя. Регулярна фізична активність, здорове харчування з обмеженням солі та насичених жирів, відмова від куріння та помірне вживання алкоголю.

2.Контроль ваги. Збереження здорової ваги або зменшення ваги в разі надлишкової ваги або ожиріння.

3.Медичний контроль. Регулярні медичні огляди для вимірювання артеріального тиску та виявлення високого тиску на ранній стадії.

4.Управління стресом. Вчення технік релаксації та стрес-менеджменту, оскільки стрес може підвищувати артеріальний тиск.

5.Прийом лікарських засобів. У деяких випадках, якщо ризик розвитку серйозних ускладнень високий, може знадобитися прийом лікарських препаратів для зниження артеріального тиску.

 

Тож, якщо Ви піклуєтесь про своє здоров’я важливо дотримуватися здорового способу життя та отримувати регулярний медичний контроль для вчасного виявлення та лікування артеріальної гіпертензії.

Бережіть себе та будьте здорові!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь