Щеплення

Дата: 01.05.2024 08:54

Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду, і на сьогодні, за умови його дотримання, він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

Нагадуємо, що згідно із чинним в Україні календарем профілактичних  щеплень, вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань для немовлят, дітей, молодих людей і дорослих. Цей перелік залежить від віку. На сьогодні у рамках Національної програми вакцинації забезпечується захист від таких захворювань:

• Гепатити В
  • Туберкульоз
  • Дифтерія
  • Правець
  • Кашлюк
  • Гемофільна інфекція (Хіб-інфекція)
  • Поліомієліт
  • Кір
  • Епідемічний паротит («свинка»)
  • Краснуха

Календар щеплень розроблений таким чином, щоб діти мали захист у найбільш критичні вікові періоди життя, коли інфекція може перебігати надзвичайно важко, або щоб підготувати дитину до зустрічі з нею в майбутньому.

Усі вакцини, які використовуються в Україні у рамках календаря щеплень, є безпечними та безоплатними, а також  застосовуються в інших країнах світу впродовж багатьох років. Такий масштабний досвід чітко підтверджує їхню безпеку та ефективність.

Окрім обов’язкових профілактичних щеплень є ще додаткові щеплення – вакцини проти інфекцій, що не покриваються календарем щеплень, можна отримати за свій кошт у ліцензованих закладах охорони здоров’я і у свого сімейного лікаря. До рекомендованих щеплень входить імунізація від таких захворювань як вітряна віспа, гепатит А, грип, менінгококова інфекція, папілома вірусна інфекція, ротавірусна інфекція, пневмококова інфекція.

Вакцинуйтесь та будьте здорові!