Імунізація

Дата: 22.04.2024 12:14

Щороку в останній тиждень квітня відзначають Всесвітній тиждень імунізації. Метою події є підвищити обізнаність громадян про важливість імунізації як методу запобігання виникненню захворювань і захисту життя й здоров`я. Імунопрофілактика існує вже понад 200 років і за цей час людство нічого більш ефективного у боротьбі з інфекційними хворобами не винайшло. На жаль, успіхи імунопрофілактики можуть іноді діяти проти неї. Населення, яке вже не бачить страшних епідемій, починає сумніватися в необхідності щеплень.

Проте, завдяки вакцинації щороку вдається зберегти 2,5 млн дитячих життів. Ось декілька фактів щодо досягнення вакцинації:

• знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху, а також менінгіти;

• знизилася щорічна смертність від правця новонароджених більш ніж у 13 разів;

• завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу;

• захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%;

• глобальна смертність від кору знизилася на 75%.

Для України це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями - недостатній. Зараз триває війна, і через часте перебування людей в укриттях (з незадовільними умовами) з іншими людьми - наближає інфекційні хвороби до кожного.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Ці щеплення внесені до Національного календаря, й отримати їх можна безоплатно у сімейного лікаря/педіатра. Всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.

Час – важливий, тому робіть щеплення вчасно!