Сказ – смертельна небезпека для тварин та людей!

Дата: 18.04.2024 14:46

Якщо ви помітили дивну поведінку у свого улюбленця, а саме:

агресивність

збудженість

наявні сліди від укусів

гризуть місце укусу

слиновиділення

блювота

Будьте обережні! Тварина може бути хвора на сказ. Стережіться також безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти.

Сказ - це вірусна зоонозна інфекційна хвороба зі 100% летальністю. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи в наслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

За останні роки випадки захворювання людей на сказ в Івано-Франківській області не реєструвались, проте в порівнянні з минулим роком на підпорядкованій адміністративній території Долинської, Вигодської, та Болехівської громад збільшились випадки укусів людей тваринами (зареєстровано 28 випадків з початку 2024 року проти 6 за аналогічний період 2023 року).

Останній випадок зареєстровано на території Болехівської міської ради, а саме в селі Танява, де невідомий кіт спричинив неспровокований укус чотирьом особам серед яких одна дитина, після чого тварина загинула.

У випадку укусу, обслинень чи подряпин від тварини необхідно негайно звернутися за медичною допомогою в найближчий медичний заклад. Лікування сказу не розроблено. Єдиним засобом профілактики є активна й пасивна імунізація. Варто зазначити, що вакцина проти сказу - єдина, до застосування якої відсутні будь-які протипоказання.

Обов’язковому щепленню підлягають люди:

покусані будь-якими дикими, чи невідомими тваринами (навіть без підозри на сказ);

яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри;

подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки;

Тож, з метою профілактики сказу подбайте про своїх домашніх улюбленців- проводьте їм регулярну вакцинацію та бережіть себе!