Нітрати

Дата: 27.02.2024 15:54

Працівниками Долинського відділу Калуського районного відділу «Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хворіб Міністерства охорони здоровя України» , щорічно проводиться моніторинг якості питної води з індивідуальних криниць осіб, що мають дітей віком до 3-х років. Дослідження проводяться з метою запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей. Нещодавно за результатами проведених лабораторних досліджень проб води виявлено перевищення нормативних рівнів вмісту нітратів в 2-х пробах з індивідуальних криниць в селі Підбережжя Долинської територіальної громади, а також в 4-х пробах з індивідуальних криниць в селі Шевченкове Вигодської територіальної громади.

Варто памятати, що водно-нітратна метгемоглобінемія - це процес, коли нітрати перетворюються в метгемоглобін, який зменшує кисневий транспорт крові. Це може призвести до гіпоксії (недостатньої кількості кисню в тканинах), яка в подальшому може спричинити серйозні наслідки загрози життю, особливо для дітей. Таку воду також заборонено використовувати для приготування їжі.

Щоб дізнатися яку воду пють ваші діти, ви можете звернутися до нас, ми перевіримо та надамо готовий результат досліджень. Подбайте про своє здоровя та своїх дітей.