Чим більше ми знаємо про хворобу, тим більше у нас шансів її перемогти.

Дата: 07.02.2024 09:59

Рак шкіри – одна з найнебезпечніших різновидів захворювання. У нього майже немає “хороших” форм, його часто виявляють вже на досить пізніх стадіях, а лікування часто буває дуже важким. За останні 50 років поширеність меланоми серед жінок у віці до 40 років збільшилася в 8 разів. Тому так важливо знати перші ознаки і прояви хвороби і регулярно проводити самостійний огляд, а також не рідше одного разу на рік проходити професійний огляд у лікаря.

Першим і основним симптомом раку шкіри вважаються родимки, які змінили колір, розмір або форму. Але важливо пам’ятати, що це не єдина ознака хвороби. Так, ознакою початку меланоми може бути прищик, який не проходить протягом довгого часу; болячка, яка свербить або кровоточить; інші утворення на шкірі. Саме тому важливо відразу ж звертатися до лікаря, якщо ви виявили на шкірі підозріле новоутворення - навіть якщо воно зовсім не схоже на родимку.

Основною причиною розвитку захворювання як і раніше залишається вплив ультрафіолету і звичка засмагати, особливо в солярії, що істотно підвищує ризик розвитку раку, але це не єдина причина. Іншими факторами, що підвищують ймовірність настання хвороби, є генетика, прийом ліків, що пригнічують імунітет і деякі інші. Тому навіть в тому випадку, якщо ви не проводите на сонці багато часу і ніколи не були в солярії, вам варто регулярно проводити самоогляд шкіри і звертатися до лікаря при найменшій підозрі.