Афлатоксин
З 05 по 11 лютого проводиться інформаційний тиждень до Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначається щорічно 4 лютого. Оскільки онкологічні захворювання посідають друге місце в світі за поширеністю та є основною причиною смертності - про них потрібно говорити! А особливо, про фактори ризику ( фізичні, біологічні, хімічні), які призводять до онкології. Про один із них розповімо Вам сьогодні.
Афлатоксин – хімічний канцероген, який є дуже токсичний. Це найсильніший канцероген, виявлений на даний момент. Оскільки він може викликати рак печінки, його було зараховано до канцерогенів ВООЗ Інститутом раку ще в 1993 році. Афлатоксин в основному шкодить печінці, яка, крім канцерогенності та мутагенності, знижує імунітет. Багато епідеміологічних даних показують, що хворі на гепатит В та носії вірусу гепатиту В частіше страждають від гепатоцелюлярної карциноми під впливом афлатоксинів, ніж здорові люди.
Афлатоксин є у вигляді домішок у складі харчових продуктів. Забруднюючі речовини можуть потрапляти в їжу випадково у вигляді компонентів-забруднювачів, а іноді їх вводять спеціально у вигляді харчових добавок, коли це, нібито, пов’язано з технологічною необхідністю. У їжі забруднюючі речовини можуть в певних умовах стати причиною харчової інтоксикації, що є небезпекою для здоров’я людини.
Афлатоксин зустрічається в кукурудзі, арахісі, бразильських горіхах, бавовняних насінні і фісташках. Але також може бути в таких продуктах, як просо, мигдаль, кеш'ю, чилі, кава, спеції, олійне насіння або сухофрукти.
Афлатоксин може бути і в молочних продуктах(коли корови їдять заражений корм). Він секретується з молоком і може також бути присутнім в сирі та інших молочних продуктах.
Хімічні речовини, які потрапляють в продукти харчування з довкілля, ство-рюють проблеми, рішення яких є насущною необхідністю. Значення проблеми безпеки продуктів харчування постійно зростає, оскільки саме забезпечення без-пеки продовольчої сировини і продуктів харчування є одним з основних чинників, що визначають здоров’я людей і збереження генофонду.
В умовах зростаючого забруднення продуктів харчування сторонніми речовинами на перший план необхідно виносити питання правильного харчування. Ну і звісно, купуючи продукти харчування читайте, який склад зазначений на упаковці. Це найкращий спосіб убезпечити себе від потенційно небезпечних та шкідливих продуктів харчування.
Бережіть себе та будьте здорові!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)