Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Ієрсініоз

Дата: 31.01.2024 13:59
Кількість переглядів: 96

В 2023 році в Долинській територіальній громаді зареєстровано один випадок захворювання на кишковий ієрсініоз. Імовірно, цією недугою хворий заразився через споживання їжі, до якої мали доступ гризуни.

    Кишковий ієрсиніоз – це гостре інфекційне захворювання, симптомами якого є загальна інтоксикація, висипання, ураження травної системи та інших органів.

    Збудник захворювання – Yersinia enterocolitica.  Заразитись збудником можна від домашніх тварин або гризунів, зокрема, після вживання продуктів, до яких мають доступ гризуни-носії інфекції, рідше – води.  Найбільша захворюваність спостерігається в осінньо-зимовий період, коли при пониженій температурі і великій вологості ієрсинії активно розмножуються на овочах і фруктах.   

 Особливе значення мають овочі й фрукти, що вживаються в сирому виді. Забруднюватися ієрсиніями, також вони можуть і на полях, при контакті з гризунами, або якщо поле підживлене гноєм інфікованих тварин.

Особливістю ієрсиній є здатність швидко розмножуватися при низьких температурах, а це - саме температура сховищ та побутових холодильників в кожному домі.

     Бактерії ієрсиній швидко гинуть під дією сонячних променів та при висушуванні, при нагріванні до 60°С протягом 30 хвилин, при кип’ятінні – через 10 секунд. Дезінфекційні засоби вбивають збудник протягом 1-2 годин.

    Неспецифічна профілактика ієрсініозу полягає в дотриманні правил зберігання продуктів та технології приготування і реалізації їжі. Продукти потрібно зберігати в приміщеннях, недоступних для гризунів. Для запобігання забрудненню овочів та коренеплодів – звільняти сховища для городини від старих овочів, перед завантаженням, проводити дезінфекцію, білити стіни та підлогу, підсушувати на сонці тару, у разі тривалого зберігання періодично їх перебирати. Продукти на яких знайдені сліди гризунів, краще не споживати, в разі необхідності - обов’язково піддати термічній обробці.

     Велику роль у боротьбі з мишовидними гризунами відіграє систематичне проведення дератизаційних заходів.

При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, інтоксикація, біль голови, біль у животі, блювота, часті рідкі випорожнення) необхідно своєчасно звертатись за медичною допомогою. Самолікування може призвести до ускладнень. 

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь