Де можна отримати безоплатні послуги з підтримки ментального здоров’я

Дата: 23.01.2024 15:36

Про це інформує Міністерство охорони здоров’я.

Сімейний лікар, терапевт або педіатр

У лікаря первинної медичної допомоги (ПМД) можна отримати поради щодо підтримки ментального здоров’я або ж направлення до іншого спеціаліста.

Наразі понад 860 закладів ПМД надають послуги за пакетом Програми медичних гарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Амбулаторне лікування

Пацієнт може самостійно звернутися до психолога у медзакладі, який має договір із НСЗУ за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», і відповідного фахівця.

Направлення в такому випадку не потрібне. Водночас є сенс спочатку звернутися до свого сімейного лікаря.

Служби психологічної підтримки

Працівники ліній психологічної підтримки мають спеціальну підготовку і зможуть вислухати, допомогти зібратися з думками й дати поради.

Зокрема, ви можете звернутися за одним із номерів:

– лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102 (щодня з 10:00 до 20:00);

– лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції: 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00);

– лінія Міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»: 0 800 210 160;

– лінія ГО «Ла Страда-Україна»: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).

Техніки самодопомоги та джерела корисних порад

Тут стане у пригоді «Аптечка самодопомоги» . Вона розроблена у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.