Статистика захворювань на грип

Дата: 17.01.2024 14:47

Серед населення  Долинської, Вигодської, Витвицької  територіальних громад  від початку епідемічного сезону, з 2 жовтня 2023 року по 14 січня 2024 року, на  грип та  ГРВІ захворіло 4495 осіб. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із грипом та ГРВІ становить  58,9 % .

Зокрема, за  останній звітній тиждень, з  8 по 14 січня, зареєстровано 280 хворих на грип та ГРВІ, із них  148  - діти віком до 17 років. Перевищення епідпорогу в 2024 році не було зафіксовано.

За даними рутинного епіднагляду нових випадків СОVID -19 з 01.01 по 14.01.2024року зареєстровано 14.

З початку сезону летальних випадків унаслідок грипу та СОVID-19 не було.

Нагадуємо, що вакцинація є ефективним методом профілактики грипу та СОVID-19  і запобігає важким ускладненням хвороби. Вакцини від грипу і СОVID-19 можна вводити в один день.

Вакцинація  проти СОVID-19 безоплатна і доступна у кожному пункті щеплення.  Первинна вакцинація проти СОVID-19 – курс щеплень, що передбачає отримання двох доз вакцини проти СОVID-19 за гомо/гетерологічною схемою або введення однієї дози, що передбачено інструкцією до застосування вакцини. Додаткова доза вакцини проти СОVID-19 зараховується до первинної вакцинації. Завершений первинний курс щеплень проти СОVID-19 – проведена первинна вакцинація (з урахуванням додаткової дози) та отримання першої бустерної дози вакцини.

Одне щеплення проти грипу захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів. Вакцинуватись проти грипу рекомендовано щосезону. Вакцину, корейського або французького виробництва, можна придбати в аптеці, адже вона не входить до переліку безоплатних.  Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.

Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групи ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень підчас хвороби:

• вагітні,
  • діти до 5 років,
  • люди старші за 60-65 років,
  • люди із хронічними захворюваннями,
  • люди, які живуть з ВІЛ,
  • люди, які мають онкологічні захворювання.

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання та біль у горлі – додаються згодом.

На відміну від грипу, СОVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

За перших ознак захворювання необхідно звернутись до сімейного лікаря.

Бережіть себе та своє здоров’я.