На вебпорталі електронних послуг ПФУ користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються онлайн

Дата: 06.12.2023 09:01

Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій застраховані особи та пенсіонери мають можливість:

- отримувати дані персональної електронної облікової картки застрахованої особи та інші відомості з Реєстру застрахованих осіб (інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені страхові внески, набутий страховий стаж);

- контролювати сплату роботодавцями страхових внесків;

- мати доступ до наявних відомостей своєї електронної трудової книжки;

- мати доступ до своєї електронної пенсійної справи (пенсіонеру);

- подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, житлової субсидії або пільги;

- подати заяву про призначення/перерахунок страхових виплат постраждалим на виробництві та про надання соціальної послуги з догляду вдома;

- роботодавці можуть подати заяву-розрахунок для отримання фінансування по лікарняних та звіт про використані страхові кошти;

- подати заяву на оформлення пенсійного посвідчення;

- надіслати дані для внесення змін до пенсійної справи;

- подавати звернення (запит, пропозицію) та переглядати стан їх опрацювання;

- одержувати та переглядати повідомлення від Фонду;

сплатити добровільні внески на пенсійне страхування за себе або за інших осіб;

- робити благодійні пожертви до системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Крім того, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс "Пенсійний калькулятор", з допомогою якого можна порахувати орієнтовний розмір майбутньої пенсії.

Нагадаємо, що увійти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна за допомогою Дія.Підпис; кваліфікованого електронного підпису (#КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій #BankID.

Доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України можна отримати як зі стаціонарних комп'ютерів, так і з мобільних телефонів, завантаживши застосунок "Пенсійний фонд".