Як вберегтися від переохолодження

Дата: 27.11.2023 13:53

В Україну прийшло похолодання, тому в зимову погоду необхідно тепло одягатися та дотримуватися порад, щоб не захворіти. Ось декілька рекомендацій, які допоможуть Вам вберегтись від переохолодження та обмороження:

•  Скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз.
  •  Перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія.
  •  Правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов’язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині.
  •  За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя спеціальним захисним кремом, який не містить воду.
  •  Не виходьте на мороз із вологим волоссям.
  •  На морозі весь час намагайтесь рухатися - це покращить кровообіг.
  • Якщо довго перебуваєте на вулиці, обов’язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення.
  •  Вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму.
  •  Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
  • Не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає.
  •  Не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру.
  •  Не носіть на морозі металевих прикрас.
  • Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин