Осінь – час активізації гострих кишкових захворювань, зокрема вірусних інфекцій!

Дата: 30.10.2023 13:01

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – група захворювань, спричинених вірусами, бактеріями або паразитами, для яких характерний фекально-оральний механізм передачі. Спільними для даних інфекцій є фактори передачі: харчові продукти, вода, інфіковані побутові предмети і брудні руки. Перші симптоми виникають через кілька годин або днів після інфікування, початок різкий, з появою частого рідкого стільця, блювоти, болю в животі, ознак інтоксикації (лихоманки, ознобу, нудоти). Захворювання може носити груповий характер і проявитися у кількох людей, що вживали інфіковану їжу або воду.

Одним із збудників гострої кишкової інфекції являється Астровірус. Це тип вірусу, який може викликати гастроентерит (також відомий як шлунковий грип),  який вражає переважно дітей віком до 5 років, особливо дітей першого року життя і осіб літнього віку з ослабленим імунітетом. Як і всі кишкові інфекції вірус передається фекально-оральним шляхом або через заражену їжу чи напої. Головним джерелом інфекції є хворі з вираженими проявами або безсимптомним перебігом. Пікова активність астровірусної інфекції спостерігається взимку і весною, хоча вона може виникнути протягом усього року.

Головними симптомами астровірусної інфекції є різка поява блювання та діареї. Хворі можуть скаржитися на біль у животі, загальну слабкість та нудоту. Також можлива підвищена температура тіла, знижений апетит. Більшість людей одужують від астровірусної інфекції протягом кількох днів, не потребуючи будь-якого спеціального лікування, хоча у важких випадках може знадобитися госпіталізація.

Фото без описуЯк захиститися від астровірусу?

• Дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом перед вживанням та приготування їжі , після відвідування туалету.
  • Обов’язково мийте фрукти та овочі перед вживанням, вживайте тільки добре термічно оброблену їжу .
  • Не дозволяйте дитині брати в рот брудні руки, іграшки, предмети.
  • Не використовуйте для пиття та приготування їжі воду з незнайомих джерел.

Пам'ятайте, тільки чітке дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути зараження кишковими інфекціями!

Бережіть своє здоров`я та здоров`я близьких!