29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Дата: 27.10.2023 13:11

Заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з інсультом, спрямовані на підвищення обізнаності громадян про проблему інсульту, необхідність своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів, корекції факторів ризику і контролю фізіологічних параметрів, а також знань перших ознак інсульту і порядку екстрених дій в разі їх виникнення.

Кожна четверта людина у своєму житті може перенести інсульт, але майже всі удари можна запобігти. Якщо ви хочете уникнути інсульту, першим кроком є розуміння своїх індивідуальних чинників ризику.

Інсульту можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя і проводити профілактичні заходи.

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ БАЗУЄТЬСЯ НА ОСНОВНИХ ПРИНЦИПАХ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ:

• Знати і контролювати свій артеріальний тиск.
  • Відмовитися від куріння якомога раніше чи не починати курити взагалі.
  • Додавати в їжу якомога менше солі, відмовитися від консервів і напівфабрикатів, які містять її в надмірній кількості.
  • Дотримуватися основних принципів здорового харчування - їсти більше овочів і фруктів, відмовитися від доданого цукру і насиченого тваринного жиру.
  • Не вживати алкоголь. Ризик розвитку інсульту найбільш високий в перші години після прийняття спиртного.
  • Контролювати рівень холестерину в крові.
  • Регулярно займатися спортом. Навіть помірне фізичне навантаження - прогулянка або катання на велосипеді - зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в тому числі і інсульту.
  • Дотримуватися режиму праці та відпочинку.
  • Підвищувати толерантність до стресу.

Пам’ятайте, здоров’я – це найцінніший дар у житті. Тож, бережіть здоров’я своє та своїх близьких!