Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день моніторингу якості води

Дата: 19.09.2023 09:36
Кількість переглядів: 103

18 вересня проводиться Всесвітній день моніторингу якості води. Ці вересневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Всесвітній день моніторингу води - це міжнародний день, заснований 2003 року Американським фондом чистої води як глобальна просвітницька програма.

               Адже, вода - одна з найбільших багатств людини. У житті людини, це природний ресурс , який має велике значення в її існуванні, а також в існуванні тваринного і рослинного світу. Вода сприяє покращенню умов проживання населення та має важливе  гігієнічне значення, яке полягає у використанні води для підтримки чистоти тіла, приготування їжі й миття посуду, прання білизни, прибирання житла і громадських приміщень, видалення нечистот через каналізаційну мережу, поливу вулиць і зелених на­саджень.

              Вода також необхідна для підтримки всіх обмінних процесів, вона бере участь у засвоєнні поживних  речовин клітинами. Вода несе поживні  речовини до всіх частин тіла. З водою потрапляє багато фізіологічно необхідних солей, в тому числі таких макро-  і мікроелементів, як кальцій, магній, натрій, калій, йод, фтор тощо.

           Проте, кожного дня вживаючи воду, людина навіть не замислюється над тим, скільки шкідливих речовин вона впускає у свій організм. Хімічний склад води може впливати на виникнення і перебіг захворювань, викликаних надходженням в організм людини ряду мікроелементів. Вони в природі розподілені нерівномірно. Люди можуть одержувати їх з їжею і водою в недостатній або надлишковій кількості. Такі захворювання називають ендемічними, а місцевості - геохімічними провінціями. Як правило, вони охоплюють велику кількість людей і характерні для окремої місцевості, де в мінеральному складі ґрунту і води відсутні чи присутні в надлишкових кількостях ті чи інші мікроелементи.

            Так, наприклад, при недостатній кількості йоду у воді та їжі порушуються нормальний розвиток і функція щитоподібної залози, виникає ендемічне воло. Для попередження цієї хвороби в ендемічних  регіонах люди повинні вживати сіль, в яку дано йодид калію (йодована сіль).

             Велике гігієнічне значення має також наявність у воді фтору. Вміст його у воді в кількості від 0,7 до 1,5 мг/дм3 сприяє нормальному розвитку і мінералізації кісток та зубів. Надходження в організм води з підвищеною кількістю фтору (понад 1,5 мг/дм.куб) викликає захворювання, яке називають флюорозом. Воно проявляється ураженням зубів у вигляді пігментованих білих, жовтих і коричневих плям на емалі різців (передніх зубів). При вмісті фтору у воді понад 5 мг/дм уражаються не тільки зуби, але і кістково-суглобовий апарат. Недостатня кількість фтору у воді (менше 0,7 мг/дм3) призводить до розвитку іншого захворювання зубів - карієсу (гнилі зуби).

              Отож, питна вода  повинна бути нешкідливою за хімічним складом, мати сприятливі органолептичні властивості (бути прозорою, без кольору, не мати будь-якого присмаку або запаху). Бути безпечною в радіаційному відношенні.  А також повинна бути безпечною в епідемічному відношенні -  не повинна містити патогенних мікроорганізмів, вірусів та інших біологічних включень, небезпечних для здоров'я споживачів.

         Звертайтесь до нас, ми допоможемо перевірити якість Вашої питної води.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь