Як запобігти тютюнопалінню серед підлітків

Дата: 12.09.2023 10:37

Тютюнопаління серед підлітків – це велика і глобальна проблема та велика небезпека для здоров’я нації, сильно впливає на емоційний і соціальний розвиток молоді. Основними аспектами пов’язані з цією проблемою є: виникнення захворювання легень, серцево-судинні захворювання, астма, проблеми з зубами і яснами, органи і системи організму дитини розвиваються повільно та пошкоджуються.

Нікотин, який міститься в цигарках є дуже сильною психоактивною речовиною і легко уражає організм дитини. Пізніше виникають ускладнення в подальшому припиненні куріння.

Основним етапом профілактики тютюнопаління серед підлітків –

• це заборона продажу тютюнових виробів неповнолітнім
  • заборона на куріння в громадських місцях
  • позитивний приклад для дитини. Якщо ви курите, то ваша дитина з величезною часткою ймовірності рано чи пізно візьме в руки сигарету. Тому вам потрібно кинути пагубну звичку. Крім того, важливі і зворотні заходи: подайте дитині позитивний приклад, шляхом занять спортом та фізкультурою.
  • дуже важливо говорити дітям про куріння, а не намагатися повністю вберегти їх від усякої інформації. Ви повинні детально роз’яснити дитині про негативні наслідки куріння.
  • від куріння, алкоголізму та наркоманії є тільки одна серйозна альтернатива – здоровий спосіб життя. Пропагуючи спорт та фізкультуру ми можемо вберегти  підростаюче покоління від попадання в лапи шкідливої ​​залежності. Чим здоровіше суспільство, тим здоровіші виростуть і вони.

Профілактика тютюнопаління серед підлітків – це не тільки профілактика нікотинової залежності, а й збереження здоров’я всієї нації, це реальна можливість збільшити тривалість життя, запобігти розвитку поширених захворювань серцево-судинної системи, хронічних бронхо-легеневих захворювань, раку легенів та інших хвороб.