Курити і пити алкоголь – це не модно, дорого коштує і веде до проблем у житті!

Дата: 05.09.2023 11:00

Саме так відповіло 90.2% учнів, які брали участь в онлайн-анкетуванні, яке було ініційовано Державною установою «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб». Анкетування проводилося з 26.05 по 26.06.2023 року  серед  дітей 14-17 років, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Прикарпаття, зокрема і серед учнів Долинської, Витвицької, Вигодської  територіальних громад та Болехівської міської ради.

Дане опитування показало, що  тютюнопаління викликає у більшості школярів негативне ставлення. Більшість опитуваних не хоче і не планує починати курити в майбутньому. Проте, незначний відсоток (6.8)  учасників не відмовилися б від цигарок, запропонованих друзями. 11.3% опитаних  дітей відповіли, що  при відвідуванні магазинів звертають увагу на полиці з тютюновими виробами та алкогольними напоями.

Про те, серед опитуваних дітей були і такі, які толерантно ставляться до шкідливих звичок у свого хлопця чи дівчини,  запах диму у громадських місцях в них не викликає негативного ставлення, нейтрально ставляться до шкідливих звичок у батьків та родичів. А  толерантно налаштовані до цього підлітки сьогодні можуть стати потенційними курцями завтра!

Тому, слід пам’ятати, що:

• Перша спроба закурити – це перший крок до шкідливої звички;
  • Звичка курити щодня формується з 18 років у чоловіків  та з 22 років у жінок і посилюється зі збільшенням віку;
  • Більшість людей, які вживають тютюн, розпочали куріння саме в юному віці, що викликає швидше формування нікотинової залежності  та ускладнює відмову від куріння у старшому віці;
  • З часом у курців, розвивається не лише психологічна, а й фізична залежність від нікотину;
  • Отримати шкідливу звичку легше, ніж її позбавитися!

Отож, «Курити краще не починати, ніж потім кидати!»