Міністерство соціальної політики спільно з волонтерами підготувало нові правила ввезення гуманітарної допомоги

Дата: 01.09.2023 09:14

29 серпня на Уряді буде презентований проект постанови "Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану”. Після її прийняття ви зможе побачити, хто і яку гумдопомогу привіз та де роздав. А волонтери отримають легку і зручну платформу реєстрації та обліку декларацій.

Основні зміни:

1. Електронний облік та єдина база. Скасовані паперові декларації та робочі групи. Всі дані - в “Єдиній автоматизованій системі”. Сам реєструєш - отримуєш унікальний код - завозиш - роздаєш - звітуєш.

2. Масштаб. Абсолютно всі ГО, що мають ЄДРПОУ, зможуть самостійно ввозити гуманітарну допомогу.

3. Підзвітність та прозорість. Волонтери звітують про роздачу гуманітарної допомоги в простій формі: роздав (кг) - лишилось на складі (кг).

4. Для товарів подвійного призначення (для військових: дрони, зброя, тепловізори, бронежилети, системи зв’язку та ін.) скасували гарантійні листи; звіти по цій групі товарів непублічні.