Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інфекційний мононуклеоз

Дата: 08.08.2023 16:38
Кількість переглядів: 202

Інфекційний мононуклеоз – це вірусна інфекція, для якої характерні ураження лімфатичних вузлів, печінки та селезінки, ангіна та підвищення температури.
Викликає захворювання вірус Епштейна-Барр, який є близьким “родичем” вірусу герпесу. Подібно вірусу простого герпесу, одного разу проникнувши в організм, вірус Епштейна-Барр назавжди залишається в ньому. Захворюваність відзначається круглий рік, підйоми трапляються навесні та восени.
Найвища захворюваність мононуклеозом відзначається серед дітей 3-9 років. Прояви інфекційного мононуклеозу можуть бути схожі на звичайне ГРЗ. Тому мононуклеоз часто залишається нерозпізнаним, і батьки починають бити тривогу лише тоді, коли стикаються з наслідками хвороби.
Джерело інфекції- хвора або інфікована людина. Після первинного інфікування вірус періодично виділяється зі слиною, наприклад поцілунок і забрудненні слиною предмети: обмін шматочками їжі, пиття з однієї склянки чи пляшки. Інфікування можливе через переливання крові, пересадки кісткового мозку
    Перші ознаки захворювання можна виявити через тиждень-два після зараження. Іноді інкубаційний період більш тривалий (до 1-1,5 місяців). Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури до високих цифр (38-39° С). У хворого збільшуються всі лімфатичні вузли, особливо задньошийні. Їх збільшення помітні неозброєним оком, при натисканні вони безболісні. Також відзначається закладеність носа і утруднення носового дихання, осиплість голосу. Діти часто хропуть уві сні. Піднебінні мигдалини (гланди) збільшені і запалені, часто на них з’явля
ється наліт (суцільні або у вигляді окремих острівців), які можуть бути схожими на наліт при дифтерії.
   Їх поява звичайно супроводжується ще більшим (до 39-39,5° С) підвищенням температури і погіршенням самопочуття. Незважаючи на запальні зміни, болі в горлі у хворих, як правило, немає (або вона незначна), виділення з носа теж відсутні. У всіх хворих виявляється збільшення печінки та селезінки. Іноді з’являється жовтяниця.
У розпал захворювання тільки у деяких хворих з’являються висипання на шкірі. Цей висип плямистий, яскраво-червоний, дуже схожий на алергічний.
Профілактика інфекційного мононуклеозу полягає у тому, що хворих госпіталізують до інфекційного відділення або ізолюють вдома. Медичне спостереження за контактами з епідемічного осередку рекомендоване впродовж 20 днів. Ефективність дезінфекції не доведена.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь