В Україні, та зокрема в нашій області розпочата загальнонаціональна саtch-up кампанія з вакцинації проти кору!

Дата: 24.07.2023 10:09

В усі комунальні заклади центрів надання первинної медичної допомоги  територіальних громад розподілено вакцину КПК (кір, паротит, краснуха) для проведення щеплення дітей, які внаслідок війни чи інших обставин пропустили вакцинацію відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень в Україні у віці 12 місяців та ревакцинацію у 6 років. Метою даної  кампанії є запобігання виникнення спалаху кору, який прогнозується на 2023-2024 роки, оскільки дане захворювання має характерну циклічність і виникає кожні 5 років (минулі випадки реєструвалися у 2018-2019 роках).

Вкотре нагадуємо, що кір - це  висококонтагіозне вірусне захворювання, з повітряно-краплинним механізмом передачі, що може призвести до ускладнень, а інколи до смерті. У середньому 1 хвора людина може заразити від 12 до 18 незахищених осіб. Першими проявами хвороби є: нежить, кашель, та невисока температура, очі стають червоними і чутливими до світла, на 3-й день захворювання  температура може досягати 41С, потім з’являється  висипка, яка починається на обличчі і поширюється по всьому тілі.

Хворіють не тільки діти, але і дорослі!

Головною причиною спалахів, є низьке охоплення профілактичними щепленнями, для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення були вакциновані. І цього краще досягти через вакцинацію, яка захистить Ваших дітей не тільки від кору, але і від паротиту та краснухи.

Пам’ятайте, відвернути хворобу легше, ніж її лікувати!