10 основних психологічних послуг, які можна отримати безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра

Дата: 03.07.2023 11:30

Не втомлюємося нагадувати, що психологічну допомогу пацієнт відтепер може отримати на первинній ланці меддопомоги – у сімейного лікаря, терапевта та лікаря-педіатра.

Розповідаємо, які корисні безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя доступні пацієнтам:

• Проведення клінічної оцінки стану пацієнта з позитивним результатом проведеного скринінгу психічних розладів.
  • Направлення на проведення лабораторних та інструментальних досліджень для виключення ПНР, асоційованих із фізичним здоров’ям.
  • Скерування пацієнта (за згодою) до лікаря-психіатра.
  • Складання плану ведення та лікування.
  • Надання першої психологічної допомоги.
  • Застосування психосоціальних, а також фармакологічних та поведінкових втручань.
  • Скерування пацієнта за відсутності позитивної динаміки після застосування психосоціальних, фармакологічних та поведінкових втручань до психіатра, та/або психолога, та/або психотерапевта, та/або нарколога, та/або невролога й взаємодія з ними.
  • Направлення пацієнта – за наявності показань – в інші заклади охорони здоровʼя для надання їм спеціалізованої медичної допомоги та інших медичних послуг.
  • Психологічна підтримка членів родини, законних представників, осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом, а також навчання його техніки самодопомоги.
  • Інформування та роз’яснення членам родини, законним представникам, особам, які здійснюють догляд за пацієнтом про проблеми з психічним здоров’ям пацієнта та вплив близького оточення на одужання родича тощо.

Допомога надається амбулаторно та/або за місцем перебування пацієнта/пацієнтки (за рішенням лікаря ПМД. У разі потреби в психологічних послугах пацієнт може самостійно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра або ж за направленням лікуючого лікаря (для осіб із встановленим діагнозом «Психічні розлади»).

Самостійно знайти медзаклад, в якому є такі лікарі, можна:

Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.