Чому перехворіти, не кращий варіант!

Дата: 27.06.2023 10:12

« Ой краще перехворіти і отримати імунітет на все життя, а не суміш хімії вколоти» . У наш час ми часто чуємо такі вислови, чи навіть так думаємо самі!

Імунітет можна отримати після перенесеного захворювання чи після вакцинації. Але навіщо ризикувати , якщо механізм імунної відповіді однаковий, а ризики при вакцинації нижчі , ніж після перенесеного захворювання.

Чому все ж таки перехворіти не краще ?

Захворювання може призвести до серйозних ускладнень , чи навіть завершитися летально!

• Далеко не кожному вдається перехворіти на кір, вітряну віспу, кашлюк  в легкій формі, без ускладнень;
  • Параліч після поліомієліту, глухота після епідемічного паротиту, пневмонія після вітряної віспи, смерть після кору, рак після вірусного гепатиту В;
  • Щоб отримати пожиттєвий імунітет, потрібно ще вийти живим і відносно здоровим;
  • Ціль вакцинації – знизити ризики тяжких форм інфекції, ускладнень і летальності;
  • Ризики вакцинації порівняно менші ризиків інфекції.

При деяких інфекціях не залишається пожиттєвий імунітет, а після інших  - тривалість імунітету порівнянна після хвороби і вакцинації!

• Імунна відповідь проти кашлюка після курсу вакцинації (4 дози) тримається в середньому 3-5 років, надаючи захист у самий небезпечний період життя.
  • Кір крім негативного впливу на імунітет в цілому , дає пожиттєвий захист у вигляді антитіл, але навіщо ризикувати, якщо після вакцинації (98%) до вірусу кору також пожиттєвий.

Хвороба – це завжди не передбачувано!

• Кір, вітряна віспа починаються не передбачувано і інкубаційний період становить від 7-ми до 21-ти днів.

Наслідки хвороби можуть проявлятися пізніше!

• Якщо ви перехворіли в дитинстві вітряною віспою, вірус назавжди залишається в організмі і ризик оперізуючого герпесу залишається в майбутньому.

Захворівши, можна піддати ризику іншим!

• Навіть, якщо дитина переносить хворобу легко то для оточуючих (новонароджені, діти, яким протипоказано щеплення, люди похилого віку, вагітні, онкологічні хворі чи з імунодефіцитом) хвороба може дати тяжкі наслідки.

Хворіти дороговартісно!

• Вакцинація дітей згідно календаря профілактичних щеплень в Україні проходить безоплатно.

Інфекції яким можна запобігти за допомогою щеплень не повинні  бути «реаліями життя»!