Небезпечний вплив забруднення атмосферного повітря на здоров`я населення
Забруднення атмосферного повітря – це змінення складу і властивостей атмосферного повітря в результаті надходження або утворення в ньому фізичних, біологічних факторів і (або) хімічних сполук, що можуть несприятливо впливати на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища.
На сьогоднішній день господарська діяльність людини все частіше стає основним джерелом забруднення атмосфери. У довкілля в значних обсягах потрапляють газоподібні, рідкі та тверді відходи промислових підприємств та токсичні викиди двигунів внутрішнього згоряння від автотранспорту. Транспорт є однією з основних причин утворення парникового ефекту внаслідок спалювання пального.
Зростання надходжень токсичних речовин у навколишнє середовище, перш за все, впливає на здоров'я населення, погіршується якість продуктів сільського господарства, відбувається вплив на клімат окремих регіонів і стан озонового шару землі, загибель флори і фауни.
Працівниками санітарно-гігієнічної лабораторії Долинського відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводяться дослідження атмосферного повітря на 4 маршрутних постах в житлових забудовах, а саме: автотрасах «Львів-Долина», «Долина –Хуст» (м. Долина), «Долина-Хуст» (смт. Вигода), «Долина-Івано-Франківськ». За 6 місяців 2023 року досліджено 96 проб атмосферного повітря, в т. ч. за вмістом азоту діоксиду 32 проби, вуглецю оксиду 32 проби та пилу 32 проби. Встановлені концентрації забруднюючих речовин не перевищують гігієнічних нормативів.
Проте, інформуємо, що перевищення концентрації цих речовин в атмосферному повітрі має негативний вплив на здоров’я людини. Оксиди вуглецю, що поступають в атмосферу, сірки, азоту, вуглеводні, пил і так далі мають різну токсичну дію на організм людини.
Оксид вуглецю (СО) – безбарвний газ, що не має запаху. Впливає на нервову і серцево-судинну систему, викликає задуху.
Оксид азоту (NO2) – безбарвний отруйний газ, що не має запаху, подразливо діє на органи дихання. Отруєння оксидами азоту починається з легкого кашлю. При підвищенні концентрації NO2 в повітрі, виникає сильний кашель, блювота, іноді головна біль.
Оксид сірки (SO2) – безбарвний газ з гострим запахом, вже у малих концентраціях створює неприємний смак в роті, дратує слизові оболонки очей і дихальних шляхів.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)