Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Ротавірусна інфекція: «кишкова» інфекція, якій можна запобігти

Дата: 23.06.2023 08:24
Кількість переглядів: 62

 Ротавірусна інфекція – це гостре інфекційне захворювання. В Україні на долю ротовірусної інфекції припадає від 35 % до 75% усіх випадків гострих кишкових інфекцій. Її збудником є ротавірус. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає кілька днів.  Ранніми ознаками ротавірусної інфекції є різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Може також спостерігатися біль у животі.

У здорових дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення внаслідок діареї і блювання.

    Основний механізм передачі ротавірусів - фекально-оральний: через забруднені руки, поверхні і речі. Можлива також передача крапельним шляхом при тісному контакті з інфікованим. Фекалії зараженої людини можуть містити більш 10 трильйонів вірусних частинок на грам, при цьому менше 100 частинок потрібно для передачі інфекції іншій людині. До п'ятирічного віку практично всі діти в світі переносять ротавірусну інфекцію. З кожним зараженням виробляється імунітет до даного типу вірусу, і наступні зараження цим типом протікають легше .

          Ротавірус виявляють у калі інфікованої людини за два дні до появи симптомів і протягом 10 днів після їхнього зменшення. Увесь цей час вірус легко поширюється, навіть якщо у хворого немає жодних ознак. Вірус може залишатися на поверхнях, наприклад, меблів та іграшок упродовж тижнів та навіть місяців.

    Профілактика ротавірусної інфекції полягає в дотриманні правил гігієни, оскільки ротавірус це «хвороба брудних рук». Потрібно стежити за чистотою іграшок і поверхонь в квартирі.

   Найефективнішим захистом від ротавірусної інфекції є вакцинація. В Україні вакцина від ротавірусної інфекції не належить до таких, які внесені до національного календаря профілактичних щеплень. Проте її можна придбати власним коштом. Зараз доступні дві вакцини від ротавірусної інфекції. Обидві є оральними, тобто мають форму крапель. Їх роблять маленьким дітям відповідно до інструкції. Одна передбачає дві дози у віці від 6 до 24 тижнів. Друга – три дози у віці від 6 до 32 тижнів.

На даний час немає специфічого лікування ротавірусної інфекції – лише симптоматичне. Воно має відновлювати кількість рідини й електролітів в організмі, знижувати інтоксикацію. Антибіотики при ротавірусній інфекції не призначають, адже вони не будуть ефективними.

      Пам’ятайте, що хворобу краще попередити ніж лікувати !

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь