Інвестуйте в житло безпечно: запрацював електронний механізм захисту людей, що вкладаються в будівництво

Дата: 20.06.2023 20:34

Відтепер українці зможуть реєструвати речові права на житло, що перебуває на етапі будівництва або буде збудоване.

Раніше громадяни були змушені укладати із забудовниками лише попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри. Це не давало права власності до введення житла в експлуатацію. Тож інколи призводило до махінацій. Наприклад, коли одну квартиру «продають» кільком людям одразу.

Що зміниться

З новим законодавством українці отримують захист інвестиції в будівництво від держави. Ще до здачі об’єкта в експлуатацію можна зареєструвати свої речові права на житло. Це вбереже громадян від можливих корупційних схем та махінацій, пов’язаних з купівлею житла.

Як працює новий механізм

Забудовники через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ) можуть подавати заяви про реєстрацію речових прав на об’єкти, які будуть збудовані, і потім передавати ці права покупцям. Усі дані зберігатимуться в ЄДЕССБ.

Цифровізуємо

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах