Рекомендації щодо запобігання захворювання

Дата: 16.06.2023 14:45

У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг, джерел водопостачання, криниць через несприятливі метеорологічні умови, існує ризик спалахів інфекційних хвороб.

За відсутності привезеної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, адже внаслідок повені могли потрапити такі  збудники: туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, дизентерії тощо.

Щоб запобігти захворювання внаслідок підтоплення населенню необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

- Для пиття і приготування їжі використовуйте лише воду гарантованої якості (фасовану або привозну).

- Не використовуйте для питних потреб воду з відкритих водойм, а також підтоплених або невідомих криниць, каптажів, інших джерел, які можуть бути забруднені хімічними речовинами, хвороботворними мікроорганізмами.

- Для пиття, приготування страв та господарських цілей використовуйте лише кип'ячену воду.

- Не вживайте продукти, які були підтоплені водою під час повені, з пошкодженою обгорткою тощо.

- Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно: колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати.

- Для підтвердження якості та безпечності води провести дослідження води питної на відповідність вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 ««Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».