Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чим небезпечна краснуха і як можна уникнути даної інфекції!

Дата: 30.05.2023 16:12
Кількість переглядів: 118

Краснуха – гостра вірусна інфекція, яка може мати перебіг у вигляді набутого або природженого процесу з різними механізмами передачі і різними наслідками, збудником якої є РНК-віруси Rubella virus . Особливо висока сприйнятливість до збудника краснухи у дітей в дошкільному і молодшому шкільному віці. Як і всі інші «дитячі» хвороби, вона може розвинутися і в дорослому організмі.

Збудник інфекції заразний 7-10 днів до періоду висипання і впродовж 5-7 днів після появи висипання. Як правило захворювання на краснуху має легку форму. Інкубаційний період в середньому 14-21 днів. Основне джерело вірусу – хворий або безсимптомний носій збудника краснухи. Інфекція виділяється в навколишнє середовище під час кашлю, чхання або розмови і може деякий час залишатися на предметах побуту, які теж можуть бути джерелом зараження. Найчастіше захворювання виявляється взимку і навесні.

 Симптоми захворювання : незначне підвищення температури тіла, впродовж 1-5 днів, загальна слабкість, кон’юктивіт, запалення верхніх дихальних шляхів, головний біль, біль в суглобах. За 1-7 днів до появи висипань появляєтьсязбільшення потиличних, навколовушних, задньошийних лімфатичних вузлів, що є одним з найбільш характерних проявів хвороби. Дрібні плямисті висипання не схильні до зливання, які спочатку появляються на обличчі та шиї, а за тим розповсюджуються по всьому тілу і зникають через 2-3 дні після появи, не залишаючи після себе слідів. Зустрічаються і безсимптомні форми захворювання. В результаті перенесеної інфекції можливі ускладнення у вигляді ураження дрібних суглобів (поліартрит) у дорослих, в тяжких випадках – ураження головного мозку ( енцефаліт).

Інфікування вірусом краснухи, небезпечне для вагітних жінок, особливо на 1 триместрі, що може призвести до викидня, мертвонародженню , передчасним родам чи народженню дитини з вродженими вадами розвитку, відомими як  СВК ( ураження серцево-судинної системи, органів зору, центральної нервової системи, ендокринної системи, опорно-рухового апарату).

Специфічного лікування краснухи не має – основним методом профілактики є вакцинація , живою  вакциню, у комплексі з іншими вакцинами проти вірусів дитячих інфекцій (тривалентна вакцина проти кору, краснухи й епідемічного паротиту). Перша доза вакцини вводиться у віці 12 місяців, для повного захисту ревакцинацію проводять у 6 років. Дорослим варто  мати щонайменше одно щеплення проти краснухи для захисту.

До неспецифічних методів відносять:

  • обмеження ймовірності контакту з хворими під час вагітності та в репродуктивному віці;
  • ізоляція хворих до отримання негативних аналізів;
  • проведення жінкам фертильного віку скринінгових аналізів для виявлення антитіл до вірусу й для призначення вакцинації;

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь