Державна соціальна допомога при народженні дитини

Дата: 19.05.2023 10:41

При народженні дитини один із батьків або опікун дитини має право на отримання державної допомоги. Виплата при народженні дитини має фіксовану суму – 41 280 гривень, із яких одноразово виплачується 10 320 гривень, 860 гривень на місяць виплачується впродовж трьох років.

Допомогу можна оформити впродовж 12 місяців із дня народження дитини.

На даний час є зручні способи оформлення допомоги при народженні дитини – це за допомогою онлайн-сервісів.

Міністерство соціальної політики України пропонує зареєструватися чи авторизуватися у кабінеті електронних послуг: заповнити онлайн-форму на отримання послуги із накладенням електронного підпису.

Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту. Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вирішується питання про призначення допомоги (після перевірки правильності заповненої форми).

Також можна скористатися комплексною послугою «єМалятко» на порталі Дія.

Від початку року до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій виконавчих комітетів міських рад Івано-Франківської області надійшло 3212 звернень за призначенням допомоги, в тому числі за допомогою електронних сервісів 116 заяв.

Станом на 01.05.2023 на обліку перебуває 30148 одержувачів,які з початку року отримували допомогу на загальну 156,8 млн. гривень.