Цукровий діабет та прогулянка на свіжому повітрі

Дата: 17.05.2023 10:20

Нарешті погода сприяє тому, щоб гуляти частіше. Користь прогулянок для здоровʼя часто недооцінюють, адже це не біг чи тренажерний зал з серйозними навантаженнями. Насправді ж прогулянка - чудова активність для підтримки здоровʼя, особливо для людей з діабетом. Тому що:
       підвищує чутливість до інсуліну і знижує рівень цукру;
       знижує артеріальний тиск;

знижує рівень шкідливого холестерину, тригліцеридів та підвищує здоровий холестерин;

зменшує ризик серцево-судинних хвороб.

Як людині з діабетом отримати максимум користі від прогулянок?

Ось кілька основних порад

Гуляйте регулярно. ВООЗ рекомендує приділяти фізичній активності помірної інтенсивності 150-300 хв на тиждень. Це орієнтовно 25-40 хв активної прогулянки на день.

Виходьте на прогулянку через 1-3 години після прийому їжі, коли рівень цукру в крові вищий.

Дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо вимірювання рівня глюкози в крові. Можливо, вам буде потрібно робити це до, після чи під час ходьби, щоб розуміти, як навантаження впливає на ваш організм, та коригувати його за потреби.
       Гуляйте активно. Темп прогулянки має бути доволі інтенсивним: при розмові під час ходьби у вас має зʼявлятися легка задишка.
       Адаптуйте навантаження під себе: якщо вам складно ходити довго, робіть перерви чи розбийте прогулянку на кілька коротких сеансів протягом дня.
       Беріть з собою воду та їжу, відповідно до вашої схеми харчування та необхідні ліки.