Марганець у воді

Дата: 27.04.2023 11:03

Марганець  -  важкий метал. Джерела потрапляння цього металу у воду  -  гірські породи, що використовуються в сільськогосподарських цілях, добрива та стічні води гірничодобувних і хімічних підприємств. Якщо не проводити очистку води від марганцю, то він негативно впливає на металеві поверхні трубопроводів, сантехнічне та водонагрівне обладнання. Велика концентрація марганцю у воді негативно впливає на теплообмінні процеси, погіршує органолептичні властивості питної води і погіршує здоров’я людей. У низьких концентраціях він виробляє небажані плями на всьому, з чим він контактує. Марганець збирається в трубопроводах, і водопровідна вода може містити чорний осад та каламутність через осаджений марганець. Легкі концентрації марганцю можна видалити за допомогою помякшувача води. Більш високі концентрації можуть бути видалені окислюючи ми фільтрами.

Для визначення концентрації марганцю в середовищі проводиться аналіз води. Комплексний аналіз  дозволяє не тільки визначити концентрацію марганцю, а й вибрати єфективний метод очищення і фільтри для води. Перевищення норми марганцю може потенційно  викликати серйозні проблеми зі здоровям. Регулярне вживання води з підвищеною концентрацією марганцю стає причиною цілого ряду захворювань:

• Порушень  центральної нервової системи;
  • Проблем з серцево-судинною системою;
  • Мутагенних і алергічних ефектів;
  • Порушень функціонування мозку і погіршення метаболізму;
  • Симптом Паркінсона, особливо у дітей, людей похилого віку та вагітних.

Безпечна для організму добова доза коливається від 1 до 5 мг і залежить від віку людини : діти – 1-2 мг, дорослі – 2,5 – 5 мг.

Марганець рідко зустрічається один у воді. Він часто зустрічається в залізорудних водах, але рідше ніж залізо. Хімічно його можна вважати близьким родичем заліза, оскільки він зустрічається в тих же формах, що і залізо. Тому важливо зробити санітарно-хімічний аналіз якості питної води.   Послугу  можна замовити  згідно тарифу на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату   ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХМОЗ» в  Долинському  відділі  за адресою м.Долина, вул. Обліски,133.

Підготувала лікар-лаборант-гігієніст

санітарно-гігієгічної лабораторії