Всесвітній день боротьби з малярією
За даними ВООЗ малярія продовжує загрожувати 40% населенню. Щорічно хворіють малярією більше 500 мільйонів людей, з них більше 1 мільйона помирає.
Малярія – небезпечне для життя захворювання, яке викликається і передається людям при укусі інфікованих самок комарів роду Anopheles.
Ризик зараження малярією розвивається у осіб , які не мають імунітету, а саме мобільні групи населення, мігранти і особи, які здійснюють поїздки у ендемічні країни( Африку, Південно-Східну Азію, Південну Америку).
Першим проявами хвороби є : лихоманка, головний біль, біль в суглобах, озноб і блювота, які проявляються через 10-15 діб від початку інфікування.
Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою і вчасно розпочати лікування то часто захворювання закінчується летально.
Які ж методи профілактики ?
- Вакцини проти малярії поки що немає. Якщо Ви плануєте поїздку в країни, де можна заразитися цією інфекцією, зверніться на консультацію до лікаря - інфекціоніста, де Вам за тиждень до виїзду в тропічну країну призначать курс протималярійного препарату, а також на період перебування і один місяць при поверненні на батьківщину.
- Для захисту від укусу комарів використовуйте репеленти ( застосовуйте їх згідно з інструкцією). Повторно наносити засіб необхідно кожні 3-4 години.
- Вдягайте одяг, який максимально закриває тіло.
- Перебувайте в приміщенню, де встановлені антимоскітні сітки, оброблені інсектицидом, у тому числі від комарів.
Пам’ятайте! Дотримуючись профілактичних заходів, Ви тим самим забезпечуєте епідеміологічне благополуччя в Україні!
Лікар-епідеміолог відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань Руслана СОЛОВІЙ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)