Всесвітній день боротьби з малярією

Дата: 25.04.2023 09:33

За даними ВООЗ малярія продовжує загрожувати 40% населенню. Щорічно хворіють малярією більше 500 мільйонів людей, з них більше 1 мільйона помирає.

Малярія – небезпечне для життя захворювання, яке викликається і передається людям при укусі інфікованих самок комарів роду Anopheles.

Ризик зараження малярією розвивається у осіб , які не мають імунітету, а саме мобільні групи населення, мігранти і особи, які здійснюють поїздки у ендемічні країни( Африку, Південно-Східну Азію, Південну Америку).

Першим проявами хвороби є : лихоманка, головний біль, біль в суглобах, озноб і блювота, які проявляються через 10-15 діб від початку інфікування.

Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою і вчасно розпочати лікування то часто захворювання закінчується летально.

Які ж методи профілактики ?

• Вакцини проти малярії поки що немає. Якщо Ви плануєте поїздку в країни, де можна заразитися цією інфекцією, зверніться на консультацію до лікаря - інфекціоніста, де Вам  за тиждень до виїзду в тропічну країну призначать курс протималярійного препарату, а також на період перебування і один місяць при поверненні на батьківщину.
  •  Для захисту від укусу комарів використовуйте репеленти ( застосовуйте їх згідно з інструкцією). Повторно наносити засіб необхідно кожні 3-4 години.
  • Вдягайте одяг, який максимально закриває тіло.
  •  Перебувайте в приміщенню, де встановлені антимоскітні сітки, оброблені інсектицидом, у тому числі від комарів.

Пам’ятайте! Дотримуючись профілактичних заходів, Ви тим самим забезпечуєте епідеміологічне благополуччя в Україні!

Лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)