Кір

Дата: 20.04.2023 16:58

Кір - небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.

Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору тривав у нас в 2017–2019 роках, і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий є, на жаль, невідворотним.

Головна причина цього - недостатнє охоплення щепленнями. Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації. До того ж війна призводить до великих скупчень людей у прихистках. У таких умовах кір поширюється швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей вакцинуватися!

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини (у 12 місяців та 6 років).

Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря. Адже кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років. Серед ускладнень кору-запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок - від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте своїм здоров’ям і здоров’ям та життям своєї дитини!

Завідувач відділення

епідеміологічного  нагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних хвороб                                       Іван ШЕРЕМЕТА