Реабілітація дітей з інвалідністю коштом держави – що варто знати?

Дата: 14.04.2023 10:45

Відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю здійснюється коштом Державного бюджету. Як повідомила заступник директора департаменту соціальної політики ОДА Галина Сеник, минулоріч на ці заходи в області спрямували 6,48 мільйонів гривень, а реабілітаційні послуги отримали 320 дітей з інвалідністю. Найбільше діток прийняв медичний центр «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» у Трускавці.

Цьогоріч на реабілітацію дітей з інвалідністю в Івано-Франківській області передбачено 4,6 мільйони гривень.

За словами посадовиці профільного департаменту ОДА, уже з квітня можна направляти дітей на реабілітацію. Гранична вартість реабілітаційних заходів, що відшкодовуються за рахунок коштів державного бюджету, для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня становить – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. гривень.

Для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, гранична вартість реабілітаційних заходів збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня обмеження. Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.