Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В чому полягає небезпека кору і що являє собою дана інфекція?

Дата: 07.04.2023 09:34
Кількість переглядів: 111

В Україні зареєстровано 2 випадки захворювання на кір. Захворіти може той хто не отримав щеплення , або хто ще не хворів даною хворобою.  Проте доведено, що вірус кору здатен викликати «імунну амнезію» через властивість збудника впливати на популяцію В-лімфоцитів, тобто в певних осіб існує ризик повторного зараження. Все це підкреслює важливість вакцинації від кору з метою контролю захворюваності , підтримки колективного імунітету серед населення  та його потенційним ускладненням.

Що таке кір?

Кір – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, катаральним ураженням верхніх дихальних шляхів, поетапною появою плямисто-папульозної висипки та специфічною енантемою на слизовій оболонці ротової порожнини. Небезпечна хвороба такими ускладненнями як: пневмонія та запалення речовини головного мозку ( енцефаліт), також меже бути запалення всіх органів і систем. Нажаль хвороба може завершитись летально.

Вірус кору нестійкий у навколишньому середовищі ( в повітрі зберігається протягом 30-ти хвилин),  про те, це надзвичайно заразна інфекція . Вірус дуже дрібний і легко поширюється крапельним шляхом ( аерогенний механізм передачі), при безпосередньому контакті з хворим (розмові, кашлі, чханні, плачі) а також через вентиляцію. Сприйнятливість до хвороби висока ( 100%), хворіють в основному:  діти віком до 5-ти років, дорослі віком від 20 років, вагітні жінки, люди з ослабленою імунною системою, люди з дефіцитом вітаміну А. Інкубаційний період  8-21 день.

Які ж основні профілактичні методи запобігання інфекції?

  1. До неспеціфічних заходів профілактики кору відносяться провітрювання приміщень, по можливості обробка УФ лампами, вологе прибирання приміщень з застосуванням деззасобів, особиста гігієна, зміцнення імунітету, вживання продуктів збагачених вітаміном А.
  2. Проте вакцинація забезпечить найкращий захист від тяжкого перебігу і ускладнень. Вакцинація дітей проводиться у віці 12 місяців та 6 років комбінованою вакциною КПК. Для повного захисту слід отримати дві дози вакцини. Якщо Ваша дитина не отримала дві дози , то можна отримати з інтервалом у 1 місяць, для забезпечення повного захисту. Дорослим варто мати щонайменше одну дозу вакцини проти кору для захисту. Після контакту з хворим на кір , можна зробити постконтактну профілактику , але не пізніше 72-х годин за епідпоказами.

 

Захистіть себе та своїх дітей!

Лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань

Руслана СОЛОВІЙ

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь