Відтепер більше людей за сприяння служби зайнятості можуть отримати ваучер на навчання

Дата: 06.04.2023 15:11

Уряд розширив перелік осіб, які за сприяння служби зайнятості можуть отримати ваучер на навчання https://is.gd/fZJ4Fl.

Такий документ видається службою зайнятості особам, які не перебувають на обліку як безробітні, та відповідають певним вимогам. За допомогою ваучера люди можуть опанувати нові навички та професії, щоб знайти роботу, яка є затребувана на ринку праці. При цьому громадяни можуть самостійно обирати заклад освіти, в якому бажають навчатися.

Ваучер на професійну перепідготовку, підвищення кваліфікації та навчання надається в розмірі не більше 10 неоподаткованих мінімумів, що на сьгогодні складає 26 тисяч 840 гривень.

Отримати відповідний ваучер можуть такі категорії громадян:

- особи віком старше 45 років;

- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби) або правоохоронних органів у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;

- звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО;

- внутрішньо переміщені люди;

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

- люди з інвалідністю (за відсутності підходящої роботи);

- люди, які отримали поранення чи захворювання внаслідок військової агресії.

Порядком також передбачено, що на підставі ваучера здійснюється спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями без прив’язки цих професій до пріоритетних видів економічної діяльності.

Якщо ви бажаєте отримати детальнішу інформацію про отримання ваучера на навчання, зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням –https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti).