Вживання алкогольних напоїв серед підлітків

Дата: 29.03.2023 15:51

Алкоголізм - це хвороба не фізична, а духовна, заполонює цілі нації і континенти і забирає найцінніше - нашу молодь.

Всі розуміють, що які б алкогольні напої ми б не пили, ми завжди п’ємо одне і теж пійло – етиловий спирт, як правило синтезований хімічним шляхом і приправлений ароматизаторами та повсюдною рекламою. Але алкогольні традиції настільки в’їлися в наше життя, що переважають здоровий глузд.

Такі напої, як «Ром-кола», «Джин-тонік» тощо - це так звані «слабоалкогольні» напої, вони містять до 8% спирту і діти купують їх масово. Але ж їх вживання викликає звикання, отруюючи і руйнуючи чистий дитячий організм. В результаті на очах батьків діти перетворюються на молодь, що пиячить, а молодь, що пиячить, на батьків-п’яниць.

Кожен п’ятий  підліток вживав алкоголь більш ніж три рази протягом останніх 30 днів. Кожен п’ятий підліток уперше відчував стан значного алкогольного сп’яніння у віці 14 років або раніше.  Найбільшою популярністю у підлітків користуються, насамперед, вино та слабоалкогольні напої.

Вино й шампанське користується більшою популярністю серед дівчат, ніж серед хлопців. Пиво – найбільш популярний алкогольний напій серед хлопців.

Можна виділити чотири групи актуальних причин (мотивів) вживання алкогольних напоїв серед підлітків:

• для покращення настрою;
  • вирішення внутрішніх проблем;
  • «отримання кайфу»;
  • для схвалення іншими;

Вживання алкоголю небезпечне для підлітків, це може призводити до:

• проблем у школі;
  • соціальних проблем;
  • юридичних проблем;
  • фізичних проблем: похмілля, хвороби;
  • небажаної, незапланованої та незахищеної сексуальної активності;
  • фізичного та сексуального насилля;
  • підвищеного ризику самогубств та вбивств;
  • ДТП, пов’язаних з алкоголем;
  • проблем із пам’яттю;
  • зловживання іншими речовинами;
  • змін у мозку, що можуть мати незворотні наслідки;
  • отруєння алкоголем.

Ситуація вкрай небезпечна, адже відбувається деградація суспільства і втрата здоров’я нації.

Алкоголь  - найагресивнішій з наркотиків. Від нього розпалюються найстрашніші риси характеру людини. За статистикою, 90% побутових бійок і каліцтв відбуваються в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь постачає людей до тюрем і калічить їх долі.