Епідемічна ситуація щодо захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції та COVID-19

Дата: 28.03.2023 11:23

Аналізуючи дані щодо захворюваності на грип та ГРВІ, COVID-19 на 12-ому тижні від початку року  в порівнянні з 11 тижнем, захворюваність на вірусні інфекції дещо знизилась. Так, впродовж останнього тижня (з 20.03.2023 року по 24.03. 2023 року) серед жителів  територіальних громад зареєстровано 238 випадків  захворюваності на ГРВІ проти 259 в порівнянні з минулим тижнем. Найбільша питома вага захворюваності реєструвалась  серед вікової групи до 18 років і становить 64,7% . Від загальної кількості  серед захворілих  школярі становлять 66,2%.  Всього за тиждень госпіталізовано 15 осіб, з них всі діти віком до 18 років. Випадки захворюваності на грип не реєструвались.

На 12 тижні відмічається також зниження захворюваності на коронавірусну хворобу. Всього  захворіло 42 особи проти 52 за 11 тиждень. За даними проведених епідеміологічних розслідувань  всі випадки захворювання були з легким та середньо-важким перебігом.

За 12 тиждень проведено 40 досліджень методом ПЛР та 21 дослідження методом «швидких тестів». Всього за 12 тиждень проведено 24 вакцинації першою дозою та 54 вакцинації другою дозою , бустерною дозою проведено 72 щеплення. Проти грипу від початку епідемічного сезону  вакциновано 14 осіб.

Незважаючи на зниження показників  захворюваності на вірусні інфекції, сезон їх триває. Слід пам’ятати про основні правила захисту такі як: вакцинація, правильне харчування, ведення здорового способу життя, дотримання режиму праці та відпочинку, дотримання правил особистої гігієни (часте миття рук з милом, у разі відсутності використання антисептичних засобів), дотримання респіраторного етикету, уникання місць масового скупчення людей. Якщо ви захворіли зверніться до сімейного лікаря і самоізолюйтесь.

Памятайте, Ваше здоровя у Ваших руках!

Лікар – епідеміолог відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження ) та профілактики

інфекційних захворювань                                                       Руслана СОЛОВІЙ