Як не захворіти навесні?

Дата: 02.03.2023 10:45

Вважається, що епідемічний сезон грипу,  ГРВІ та коронавірусної хвороби припадає на осінньо-зимовий період. Але найчастіше , застудитися навесні ще простіше, ніж узимку, при цьому перебіг захворювання більш триваліший а вираженість симптомів яскравіші ( тривалий кашель , затяжний нежить та виражений біль у горлі), з високою ймовірністю ускладнень.

Чому ж таки швидше можна захворіти навесні, коли світить сонечко?

Взимку під дією морозу хвороботворні бактерії гинуть швидко, а передача інфекції повітряно-крапельним шляхом. З настанням потепління повітря стає більш вологим , що є сприятливим середовищем для виживання і розповсюдження вірусів і мікробів. Весняне сонечко світить, але воно ще не так сильно гріє , щоб нейтралізувати інфекцію, тому хвороботворні бактерії довший час зберігаються у навколишньому середовищі. А нам так хочеться одягнутися легко, по весняному, що стає великим  ризиком переохолодження адже сонце ще не дуже прогріває повітря, воно стає вологим і теплопровідним,  тіло швидше охолоджується, що стає умовою для застуд і загострень хронічних хвороб. Саме переохолодження стає потужним стресовим фактором для організму, що у свою чергу дає навантаження на імунну систему.

Тому на весні важливо підтримати імунітет за рахунок: збалансованого харчування, вживанням овочів, фруктів, вести здоровий спосіб життя, дотримуватись режиму праці та відпочинку, уникнення стресових ситуацій та вакцинопрофілактиці.

Весняний період – прекрасна пора року, коли земля і природа покидаються від зимового сну. Тому, щоб позитивно зустріти її, заздалегідь подбайте про своє здоровя!

Лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду